OIC ISRAEL

OIC ISRAEL - ORGANIZATION ISRAEL COIFFURE
רחוב יגאל אלון 159 תל אביב
טל: 972.3.6091515
פקס: 972.3.6092111

israoic@gmail.com 

Welcome To OIC Israel -ברוכים הבאים לאיגוד

ORGANIZATION ISRAEL COIFFURE

מר אנטוניו בילאנצ'יו , נשיא איגוד CMC העולמי

CMC PRESIDENT בשם ,Confederation Mondiale Coiffure, התאחדות מעצבי השיער העולמי, הייתי רוצה לברך את מעצבי השיער הישראלים על הצטרפותם למשפחת CMC העולמית

כל יום מיליוני גברים ונשים, שואפים להראות במיטבם ובכך סומכים על היכולת היצירתית של מעצבי השיער המקצועיים שלהם.
ארגון CMC, הוא הארגון הגדול בעולם לתחום היופי והאסטטיקה, עם למעלה מ 50 מדינות
שחברות בו ו 500 אלף בעלי מספרות מרחבי העולם.
קרא עוד..

מר רומן רובין, יו"ר איגוד OIC ישראל, נשיא איגוד CMC במדינת ישראל

RomanRubinביסוד החזון של איגוד  OIC יישראל , עומדת השאיפה להעניק למעצבי שיער, אמני איפור וציפורניים ישראלים הזדמנות לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, לקדמם ולייצגם לרמה וסטנדרטים גבוהים ובינלאומיים. לשם כך, אנו עושים יותר מלהכשיר את דור העתיד בעיצוב שיער, באמנות האיפור ובבניית הציפורניים! העשייה שלנו, באיגוד OIC מעודדת הרחבה של המודעות, היצירתיות והדמיון במקצועות היופי באופן מתמיד. הדבר יוצא לידי ביטוי, באירועי ההעשרה, כנסים בינלאומיים, אליפויות בינלאומיות ופנים ארציות, כיתות אמן ועוד הרבה אירועים המופקים על ידינו בישראל בהשתתפות עמיתינו מישראל ומרחבי העולם.

קרא עוד..

השתלמויות - OIC ISRAEL EDUCATION

תחרות בנייה וטיפוח הציפורניים, אליפויות או לא להיות..
הפקת אליפות בינלאומית ה-5 בישראל עליה אחראים איגוד OMC בישראל שהינו איגוד מעצבי שיער, אמני איפור וציפורניים חושפת פרטים על פורמט התחרות בשלושת המקצועות.

תחרות בניית ציפורניים מהי:
היסטוריה בקצרה- הכל התחיל מתחרויות של מעצבי שיער לפני הרבה מאוד שנים, למעשה אם לחקור את רזי המקצוע אפשר לראות שעוד לפני כ -7 עשורים בשנת 1948 התקיימה האליפות הראשונה בצרפת ע"י OMC, מאז היה ברור שתחרויות בלי אוברול כללי אי אפשר להסתדר, הרי אישה מטופחת התהדרה במשולש הקדוש: שיער, ציפורניים ואיפור.
לימים, הפך איגוד מעצבי השיער עולמי לאיגוד כלל מקצועות היופי, (שיער, איפור, ציפורניים) עם התפתחות החומרים, הכלים ושיטות העבודה, נוספו קטגוריות ציפורניים, המעניקות קשת רחבה יותר של תחומי טיפוח (בנייה, מניקור, פדיקור ועוד). פלטפורמה זאת, מוסיפה ערך נוסף לאמנות שבמקצוע, לא רק מבחינת הטייטל והכבוד הנלווה למתמודד אלא גם חשיפת מיומנות אישית, קריאטיביות ופנטזיה מול קהל עצום מכל העולם.
בישראל, איגוד OMC מקיים משנת 2009 תחרויות בטיפוח הציפורניים ומאז יזם והפיק אירועים גדולים וקטנים כאחד, ביניהם הדרכות של מעצבי שיער , מאפרים ומקצועני ענף טיפוח הציפורניים וממשיך להעניק הזדמנויות ופלטפורמה לחשיפת הטאלנטים האנונימיים.

תחרות בתחום הציפורנייםהאם גם אני יכולה להשתתף בתחרות?!
בהחלט כן! אם את מניקוריסטית או עוסקת בתחום טיפוח הציפורניים או תלמידה בתחום ורוצה להתקדם הלאה! זאת הזדמנות חשובה ופלטפורמה טובה בהחלט להצלחה. ללא שום קשר לחברת קוסמטיקה שמזוהה איתך. איגוד OMC בישראל מהווה עבורך מקפצה לקריירה מקצועית ענפה יותר, מעריכה ומכבדת. ידוע, מאז ומתמיד, תחרויות באופן כללי יצרו תנופה אדירה ביעילות והתחדשות ובפרט במקצוע טיפוח ועיצוב הציפורניים, אמנים גדולים בעולם בתחום הציפורניים החלו את דרכם המפרוסמת בזכות פלטפורמה זהה לזאת.

כמה קטגוריות קיימות בתחרות בניית הציפורניים?

מניקור סלוני
בניית ציפורניים לתחרויות בג'ל
(עם שימוש בקומופלאז')
בניית ציפורניים לתחרויות באקריל
(עם שימוש בקומופלאז')
פרנץ' דקורוטיבי – אקריל
פדיקור משולב – מכשורי –
מומחה בפדולוגיה
פדיקור אסטטי משולב

Zhostovo – בעיצוב זעיר - (BOX)

Mix-Media – נושא חופשי - (BOX)
One-Struck- עיצוב וציור סיני – נושא
זר פרחים (BOX)
עיצוב טיפסים בצבעי אקריל – נושא
העולם החי וטבע(BOX)
תלת מימד- 3D - נושא זר פרחים (BOX)
אקוורל- ציור אמנותי על ציפורן (BOX)
עבודה מצולמת – פוסטר

 

אימונים לקראת תחרות ציפורניים? האם יש דבר כזה?!

בהחלט יש! סוקרים את תחזיות האופנה הבינלאומיות לעיצוב והציורים בציפורניים, מעלים סקיצות נפרדות לצבעים. מתאמים את הקונספט. הכי חשוב להתאמן במסגרת אימונים מסודרת, כמו מספר אנשים שמתכוננים לקראת תחרות אולימפית ביחד. מומלץ מאוד להכיר את החוקים של התחרות. מתמודדים רבים מתכוננים בפעם הראשונה בחייהם לתחרות זאת, אמנם כן זה שונה בהרבה ממה שרגילים לראות לקרוא ולצפות בתמונות מתוך תחרויות ציפורניים, אבל להתחרות בזירה מקצועית כה אנרגטית, להבדיל מעבודה במכון היופי זה מעביר בך "זרם". כאן את חייבת להתרכז הרבה יותר ולהראות את שיא יכולת היצירה שלך.

תחרות בתחום הציפורניים

זה מפחיד לדעת שיש מתמודדים אחרים אז מה עושים?
דבר ראשון ממש לא לפחד! ושנית, זאת היא חוויה מקצועית שבאמת מחסנת אותך לאתגרים מקצועיים.למי שזאת הפעם הראשונה שלה כמתמודדת בתחרות בהחלט מומלץ להגיע לפחות ליום גיבוש אחד באקדמיית OMC ISRAEL, כי שם כמו במחנה אימונים, מאמנים אותך להצלחה בתחרות בין אם זה בהחלטה על בחירת נושא הקטגורייה, או השיטות שמומלץ להשתמש בהן.

איך מתקיימת תחרות בניית הציפורניים?
איגוד OMC ISRAEL מאמין ביכולתם המקצועית הטובה של המתמודדים, לכן זירת התחרות מאובזרת בעמדות עבודה מקצועיות המבטיחות תנאי עבודה מצוינים. שלבי יום התחרות הן:
א. הכנה לקראת הכניסה לזירת התחרות- איפור הלבשה והכנה לקראת התחרות
ב. התחרות עצמה - תחילת התחרות בשעה מוגדרת על-פי לוח זמני התחרות.
ג. סיום התחרות- כולל שיפוט.
חשוב לזכור, ישנן קטגוריות (תמונה, וכל העבודות שמוגשות בבוקסים) שמכינים אותן מבעוד מועד. זאת אומרת מגיעים עם עבודות מוכנות מהבית.
גביע המדינה בעיצוב שיער
גביע אליפות ישראל בעיצוב שיער- צילום רפאל בן דור
ישנם מתמודדים שמתחרים בקטגוריות נוספות על כן הם אמורים לחשב את הזמנים על מנת להספיק לתחרות. הפרסים לזוכים במקום הראשון, שני והשלישי מכל קטגוריה, יוענקו על הבמה המרכזית בערב הגאלה היוקרתי. למעשה כמסורת לאירועים שאיגוד OMC ישראל מפיקים, ערב גאלה וטקס הענקת התעודות הוא הדובדבן שבקצפת, הכולל מופעים גדולים.

במה זה כרוך ומה צריך כדי להשתתף בתחרות?
אם יש רצון לפרוץ קדימה, הדרך להצלחה האישית שלך מתחילה כבר מעכשיו!
1. ממלאים את טופס הרישום ובוחרים את הקטגוריות הרצויות, יש לקרוא ולהכיר את חוקי התחרות!
2. שולחים את הטפסים המלאים בפקס למשרדי האיגוד.
3. בוחרים דוגמנית ומתחילים להתכונן לקראת התחרות, ניתן להתיעץ עם המומחים שלנו בעניין בחירת הקטגוריה ואופן ההכנות לקראת התחרות.
האם יש הבדל בין החוקים באליפות העולם לבין אליפות הבינלאומית בישראל?

לא פלא שזה נשמע כמו משהו לא פחות מאשר אולימפיאדת לונדון. התחרות בישראל מתקיימת לפי נהלים, חוקים וסטנדרטים בינלאומיים, חלק מצוות השופטים והמשקיפים הוזמנו מחו"ל ויחד עם השופטים הישראלים הם עומדים ע"פ קריטריונים מחמירים המבטיחים יכולת שיפוט הוגנת, אובייקטיבית ומקצועית.

איך מתקיים השיפוט?
מי מבין העבודות הרבות יקבל את הניקוד הגבוה? ומי יקבל את הנמוך? כל המתחרים כל כך משקיעים ומביאים תוצאות מאוד יפות. השיפוט מאתגר אך יחד עם זאת מחנך את המתמודדים למצוינות והתמודדות בזירות בינלאומיות ונוקשות הרבה יותר.
השיפוט בתחרות הציפורניים של איגוד OMC לא דומה לשיפוט של תחרויות אחרות שלא ע"י איגוד OMC. בתחרות זאת נותנים דגש על טכניקת ביצוע, ייחודיות, חידוש, דיוק, ביצוע נקי ועוד. ע"פ נוהלי התחרות, ישנם משקיפים וישנם שופטים. המשקיפים אחראים על נקודות פסילה שזה "מורידים נקודות". לעומתם השופטים, עוסקים בעיקר, אלה הם נקודות החובה "הפלוסים" על כל פרט חשוב שמצא חן בעיניהם.
עבודת השיפוט היא אתגר ומשימה מאוד קשים. מקרים של הרבה עבודות מצטיינות חייבות להיות מוכרעות שכן בתחרות צריכים להיות מקום 1-2-3. לכן כל שופט יודע להחליט על ניקוד ע”פ קריטריונים מוגדרים של איגוד OMC העולמי. המתחרים מישראל מסוגלים להתמודד באליפויות עולם ואירופה מול מתחרים חזקים לא פחות וראוי לציין כי הוכחנו שישראל באמת על המפה ומתמודדים ישראלים זכו במקומות הראשונים והמכובדים, אף נבחרו לככב בקמפיינים בינלאומיים של המותגים המקצועיים.

מי הם השופטים בתחרות?
מדי שנה איגוד OMC ישראל מזמין אמנים בינלאומיים וקובעי דעת קהל בישראל ובעולם. הרשימה עדיין לא סגורה סופית, יהיו בהחלט שופטים מקצועיים בלבד בכל מקצוע. השנה איגוד OMC ישראל קיבל אישורי השתתפות ממוחים מכל רחבי העולם, מאיטליה, משבדיה, מבלרוס, מאוקראינה, מרוסיה ומישראל. ההכנות והעבודה המבורכת שעושים מאחורי הקלעים להצלחת האירוע הגדול לא קטנה ולו במעט, מההכנות לקראת אירועים מקבילים בעולם שמופקים בלונדון, פרנקפורט, פריז ומילאנו.

שופטים באליפות בניית ציפורניים בישראל

למה יש לצפות באירוע הקרוב באפריל?
לא סתם קוראים לאירוע הזה גם הבית המקצועי לתעשיית היופי.
הפעם יהיה מגה-אירוע, אליפות בינלאומית ה-5 בישראל ותערוכת קוסמוביוטי 2015.
למעשה זאת זירה מקצועית המוערכת בישראל. תחרויות עיצוב שיער, איפור ובניית ציפורניים. אנחנו ממשיכים את מסורת התחרויות עם מאות מתמודדים מישראל ומרחבי העולם. התערוכה שהיא פלטפורמה ייחודית מאוד, טובה בהחלט לחשיפה אל החידושים גם בזירת המוצרים והכלים המקצועיים וגם בזירה האמנותית. סדנאות בקונספט צעד אחר צעד, עם המנטורים הנודעים בעיצוב שיער, איפור מקצועי, בנייה וטיפוח הציפורניים בביתני החברות המובילות. פאנל מומחים מדברים הרצאותיהם של מומחי השיער, האיפור, הציפורניים, הסטיילינג, לייף-סטייל ועוד, איפור וציפורניים- מוצרים מתקדמים וטכניקות חדישות במתחם מיוחד המשלב בין עולם טיפוח הציפורניים לבין עולם אמנות האיפור, כולל מבצעים ומכירות בשטח.

איך ניתן לקבל כרטיס כניסה במתנה?
כמסורת ארועי OMC בישראל בקנה מידה כה גדול מתקיימים מדי שנה וסוחפים אלפי מבקרים מכל גווני הקשת המקצועית ומכל קצוות הארץ והעולם. גם הפעם תערוכת קוסמוביוטי מתעתדת להיות אינפורמטיבית מועילה ומהנה מאוד. אנו מקווים לחדש לכם ומזמינים אתכם לא להחמיץ את האירוע ולהירשם מוקדם לכרטיסים במתנה.

>